sobota, 22 lutego 2014

JP Chenet [Wino PÓŁSŁODKIE, BIAŁE]

wino półsłodkie białeJP Chenet dostaliśmy na prezent. Co kryje w środku, przekonacie się w dalszej części tekstu. Jedno jest pewne - takiej butelki jeszcze nie widziałem!


JP Chenet to białe, półsłodkie wino. Zgodnie z zaleceniami pewnej mądrej książki przed degustacją siedziało w lodówce dwie godziny. Powinno być chłodzone dwa razy dłużej, ale zabrakło cierpliwości :) Nie znalazłem natomiast na butelce informacji o szczepie.

Rocznik 2012, więc wino świeże o jasnym kolorze. Warto wiedzieć o tym, że im starsze wino białe, tym kolor zbliża się do żółtego. Korek nie był naturalny, a syntetyczny. Ale to jeszcze nie minus, który dyskwalifikowałby wino.

Wrażenia z degustacji: wino lekkie, o ładnym owocowym aromacie. Niska zawartość alkoholu. Jak się zakręci winem w kieliszku, to mocno wydobywa się aromat. Mimo dwugodzinnego chłodzenia w lodówce! Można odczuć lekkie musowanie na języku.

Zaskakujący w tym winie jest bardzo długi finisz. JP Chenet to jedno z win, gdzie najdłużej czułem aromat. Słowem podsumowania: lekkie, ciekawe wino, szczególnie polecane ludziom poszukującym trunków o mocnym aromacie. Polecam jako aperitif lub do ciast / deserów. Na pewno jest to dobre wino, żeby usiąść wieczorem przy lampce.

A teraz słowo o butelce: krzywa szyjka to nie wina aparatu czy zdolności fotografa. Ta szyjka taka jest! A po przeciwnej stronie od wygiętej szyjki butelka posiada jakby "wgniecenie". Fajne, prawda? :)francuskie wino białeJP Chenet
Rodzaj: półsłodkie
Kolor: białe
Smak: winogronowe
Kraj pochodzenia: Francja
Objętość: 750 ml
Alkohol: 11,5%
Mój rachunek: 0 zł (prezent od znajomych)

2 komentarze:

  1. Ciekawe lekkie winko. Lubię wersję polslodka i polwytrawna. Bardzo fajnie pije się je w ciepły letni wieczór. Przyjemnie orzezwia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię białe półsłodkie ale czerwone też niczego sobie :) Lekkie, "nie męczące" a cena przystępna bo ok 19 zł za 0,7l.

    OdpowiedzUsuń