środa, 30 października 2013

Broken Shackle [WINO WYTRAWNE, BIAŁE]

Wino z BiedronkiStojąc w kolejce do kasy potrzebowałem na szybko jakiegoś wina. Wpadło mi w ręce australijskie Broken Shackle. Wytrawne, ale białe. To dziwne, że po przeczytaniu etykiety bez wahania postawiłem wino na taśmie do kasy. 

Broken Shackle to wino tzw. "Nowego Świata". Producent podaje na etykiecie, że jest ono obfite w zachęcające aromaty świeżych cytrusów, a rześki smak wyróżniają nuty limonki i marakui. Ich doskonałe zbalansowanie pozwoliło uzyskać delikatny, wytrawny finisz. Czy to wino ma cytrusy i mango? Szczerze mówiąc kiepsko je czuć. Gdyby nie było napisane, to nie powiedziałbym, że ma cytrusy. A już tymbardziej nie mango.

To, co na pewno można o nim napisać, to że nie jest super mocne, ale za to kwaśne. Jak dla mnie - do zniesienia. Zresztą białe wino wytrawne jednak jest inne w smaku jak czerwone. Jak się trochę usta przepłucze tym winem, to inaczej smakuje, inaczej się rozkłada. Trochę podobne do tego Rieslinga. Broken Shackle powstaje ze szczepu Chardonnay, którego głównie używa się do produkcji win białych i musujących. Nie powinien dziwić zatem fakt uczucia lekkiego musowania i smaku zbliżonego do szampana.

W jednym z programów Robert Makłowicz polecał dodawać do potraw Shardonnay'a, choćby najtańszego. Ciekawe, jaki wyszedłby smak, gdyby tak dolać Broken Shackle do potrawy...

Podsumowując: jak na wino za 12zł z odkręcanym korkiem - jest całkiem niezłe ;)


szczep Chardonnay AustraliaBroken Shackle
Rodzaj: wytrawne
Kolor: białe
Smak: winogronowe
Kraj pochodzenia:Australia
Objętość: 750 ml
Alkohol: 12,5%
Mój rachunek: ok. 12 zł.

Wino do kupienia w Biedronce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz