sobota, 12 października 2013

Benedyktyńskie Wino Śliwkowe [WINO CZERWONE, SŁODKIE]

Produkty BenedyktyńskieKolejna propozycja z Klasztornej Piwnicy i tym razem z gatunku dobrze smakujących. Benedyktyńskie Wino Śliwkowe to propozycja na sobotnie popołudnie z domowymi wypiekami. 


Mimo słabego wrażenia, jakie zrobiło na mnie Wino Jarzębinowe, postanowiłem jeszcze raz spróbować Produktów Benedyktyńskich. Na szczęście Wino Śliwkowe podtrzymuje tradycję smacznych win Klasztornej Piwnicy.

To chyba ostatnie wino, jakie zostało mi się do testowania z oznaczonych mianem Klasztornej Piwnicy. O tym, czy ona taka klasztorna, napiszę nieco później. A tymczasem zajmijmy się przedmiotem tego postu.

Wino śliwkowe ma przyjemny smak. Coś w podobie do opisywanego przeze mnie wina śliwkowego w butelce jak termos. Nie drapie, nie gryzie i nie jest tak słodkie, jak można by przypuszczać. Ot, miły posmak śliweczki. Wino jest lekkie i nie zamula. Polecam na popołudniową posiadówkę z domowymi wypiekami.

A teraz poruszę obiacany wątpliwy wątek pochodzenia klasztornych win. Otóż okazuje się, że produkty sprzedawane przez Benedyktynów wcale nie są przez nich wytwarzane. Między bajki można włożyć produkcję w oparciu o klasztorne receptury. Dotyczy to nie tylko win, ale i innych produktów. O całej sprawie możecie przeczytać obszerny artykuł w serwisie natemat.pl.

Szkoda, że cała ta otoczka o klasztornych recepturach jest tylko dobrym programem marketingowym. Szkoda w tym sensie, że zdrowa żywność cieszy się zainteresowaniem, a tu klienci zostają nabici w butelkę. I to przez kościół. Patrząc na to od strony pijarowej - pomysł fajny i jak widać miał branie. Sprawdza się natomiast powiedzenie mojego wykładowcy, że nie da się budować marki bez prawdy, a każde kłamstwo w pijarze szybko wychodzi.


Wino Klasztorna PiwnicaBenedyktyńskie Wino Śliwkowe
Rodzaj: słodkie
Kolor: czerwone
Smak: śliwkowy
Kraj pochodzenia: Polska
Objętość: 750 ml
Alkohol: 13%
Mój rachunek: ok. 20 zł. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz