niedziela, 7 lipca 2013

Peter Mertes Riesling [WINO PÓŁSŁODKIE, BIAŁE]

Riesling Petera Mertesa to ten typ wina, który potrafi zadowolić zarówno miłośnika półsłodkich, jak i fana wytrawnych win. Wydaje się to niemożliwe? Tylko do pierwszego wypicia!



Ten konkretny typ Rieslinga uwielbiają w rodzinie wszyscy: od miłośników win półsłodkich po fanów tych mocno wytrawnych. Jest w tym winie coś, co fascynuje, zaskakuje i przywiązuje na dłużej.

Być może jest to zasługą szczepu, z jakiego powstaje. Riesling to biała odmiana winorośli z doliny Renu w Niemczech. Aromatyczne winorośla o kwiatowym, wręcz perfumowanym bukiecie nie są poddawane dojrzewaniu w dębowych beczkach. Być może dlatego aromat produkowanych z nich win jest tak doskonale wyczuwalny.

Peter Mertes Riesling to wino białe. Producent określa je jako półsłodkie, ale ja nie wiem do końca, czy jest półsłodkie czy może nawet półwytrawne. W smaku lekko kwaskowe. Można by się pokusić o określenie: orzeźwiające. Z pewnością wpływa na to fakt delikatnego musowania. Kiedy nabieramy łyk w usta, czujemy bąbelki na języku, które szybko ulatują. W ten sposób odczuwamy taką swoistą lekkość i delikatność. Tym bardziej, że alkoholu jest mało.

Producent na etykiecie podkreśla, że Peter Mertes Riesling stanowi znakomite uzupełnienie dań lekkich, ryb, wszelkiego rodzaju sałatek oraz sera. Trudno z tym się nie zgodzić, gdy mamy w kieliszku lekkie białe wino o przyjemnym, owocowym zapachu. W dwóch słowach: bardzo dobre. Polecam wszystkim, ale uwaga - do tego wina wraca się bardzo chętnie! :)


Peter Mertes Riesling

Rodzaj: półsłodkie (z tendencją do półwytrawnego)
Kolor: białe
Smak: owocowe
Kraj pochodzenia: Niemcy
Objętność: 750 ml
Alkohol: 10%
Mój rachunek: dokładnie nie pamiętam, ale nie więcej niż 20zł.

Wino na pewno do kupienia w Kauflandzie.

2 komentarze:

  1. Witam serdecznie:) Z niecierpliwością czekam na opinię wina KINDZMARAULI Georgian.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Michale, wino zakupione, nadpite i w tym tygodniu pojawi się opis :)

    OdpowiedzUsuń