czwartek, 6 czerwca 2013

Benedyktyńskie Wino Aroniowe [WINO PÓŁWYTRAWNE, ARONIOWE]

wino z TyńcaBenedyktyńskie Wino Aroniowe to trzecia propozycja z Klasztornej Piwnicy. Tak jak poprzednie - nie zawodzi, ale różni się nieco od pozostałych.Spotkanie z Winem Aroniowym zapamiętałem jako kolejny udany popis działalności Benedyktynów. Niestety nie pamiętam, czy wino zostało przypisane do słodkich lub półsłodkich, ale ja zaliczyłbym je nawet do półwytrawnych. I taką też kategorię zaznaczam.

Kto jadł owoce aronii ten wie, jakie potrafią być cierpkie. Nie jest więc zaskoczeniem, że Wino Aroniowe również pozostawia cierpki posmak na języku i w ustach. Cierpki, ale przyjemny, przez co może pasować do serów żółtych czy pleśniowych.

Myślę, że Wino Aroniowe przypadnie do gustu zwolennikom bardziej kwaśnych smaków, niż amatorów słodkości. Jeżeli ktoś polubił Benedyktyńskie Wino Wiśniowe - do aroniowego powinien podejść z rezerwą.


wino aronioweBenedyktyńskie Wino Aroniowe

Rodzaj: półwytrawne (w mojej opinii)
Kolor: czerwone
Smak: aroniowe
Kraj pochodzenia: Polska
Objętość: 750 ml
Alkohol: 13% obj.
Mój rachunek: ok. 20 zł

Więcej informacji o tym winie tutaj.

1 komentarz:

  1. Kupilem to kiedys w Tyncu, z tym ze kiedy otwieralismy je wieczorem - na odwrocie butelki na malej karteczce znalazlem Made in Czech Republic + z Benedyktynami niewiele mialo wspolnego poza tym, ze dla nich rozlewane. Coz, tak sie robi pieniadze :)
    Pozdrawiam -
    Krzysiek

    OdpowiedzUsuń